Kredyty pozabankowe są rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie mamy czasu lub warunków do tego, aby ubiegać się o pożyczkę w banku. Oferujące je firmy zdają sobie sprawę z tego, że klienci często potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki w przypadku awarii ważnego sprzętu domowego czy nawet na zakup prezentów dla najbliższych z okazji urodzin czy świąt. Dlatego też oferty pozabankowe wiążą się z absolutnie minimalną ilością formalności, a gotówkę możemy niekiedy otrzymać jeszcze tego samego dnia. Poznaj zalety tego typu wsparcia finansowego i dowiedz się, jak uniknąć naciągaczy!

Spis treści:
Definicja pojęcia
Oferta dla osób zadłużonych i bezrobotnych
Wersja ekspresowa – zrób to online!
Opłata weryfikacyjna, czyli jak nie dać się oszukać
Unikaj gwiazdek i kruczków!
Jakie kwoty możemy otrzymać?
Oferta firmy KFF24

Czym jest kredyt pozabankowy i jak go uzyskać?

Mianem kredytu pozabankowego określa się pożyczkę udzielaną przez dowolną firmę finansową zajmującą się tego typu transakcjami. Oferty pozabankowe, jak sama nazwa wskazuje, są niezależne od instytucji banku, dzięki czemu wiąże się z nimi znacznie mniejsza ilość formalności, a pieniądze mogą się znaleźć na naszym koncie nawet tego samego dnia, w którym wystąpimy do przedstawiciela danej firmy z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego. Firmy finansowe wymagają bowiem zwykle tylko naszych podstawowych danych, to znaczy:

  • numeru PESEL, który potwierdza pełnoletność potencjalnego klienta,
  • numeru ważnego dowodu osobistego, który potwierdzi jego tożsamość,
  • numeru telefonu kontaktowego, pod którym firma finansowa może skontaktować się z danym klientem,
  • numeru rachunku bankowego, na jaki kwota określona przez klienta powinna zostać przelana.

Jak widzimy, nie są tu więc wymagane standardowe dokumenty konieczne przy procedurze w banku. Firmy finansowe nie wymagają od nas zaświadczeń z Krajowego Rejestru Dłużników i nie sprawdzają w Biurze Informacji Kredytowej, czy potencjalny klient posiada odpowiednią historię kredytową i płynność finansową, która decyduje o jego zdolności do spłaty długu. Czy oznacza to, że możemy otrzymać chwilówkę nawet wówczas, gdy jesteśmy bezrobotni i zadłużeni?

Świnka skarbonka pomaga w oszczędzaniu

Kredyty pozabankowe dla osób zadłużonych i bezrobotnych

Przy składaniu wniosku o uzyskanie kredytu pozabankowego nie jesteśmy pytani ani o naszą historię finansową, ani o zdolność do spłaty długu, który zamierzamy zaciągnąć. Czy jest to jednoznaczne z tym, że także osoby bezrobotne i figurujące na przykład w Krajowym Rejestrze Dłużników mogą ubiegać się o pożyczkę pozabankową i – co ważniejsze – otrzymać ją? Niestety, nie jest to do końca prawda.

W pierwszym etapie ubiegania się o wsparcie finansowe nie jesteśmy co prawda pytani o zatrudnienie ani o przedstawienie jakichkolwiek zaświadczeń o otrzymywanym dochodzie. Niemniej jednak w kolejnych etapach pracownik firmy w zależności od jej polityki, albo sprawdza naszą historię i zdolność kredytową w BIK, albo wyszukuje nasze nazwisko w KRD, albo też po prostu prosi nas o dołączenie do dokumentów zaświadczenia o dochodach, które są swego rodzaju gwarantem płynności finansowej. Jeżeli jesteśmy więc osobą bezrobotną, która nie może wykazać żadnego dochodu, nasze szanse otrzymania pieniędzy niemal we wszystkich renomowanych i zaufanych firmach finansowych spadają do zera.

Niemniej jednak znajdziemy na rynku oferty licznych firm, które nie wyszukują nazwiska klienta ani w BIK, ani w KRD, a pomocy finansowej udzielają wyłącznie na podstawie wspomnianego zaświadczenia o dochodach. W przeciwieństwie do ofert bankowych, aby uzyskać wsparcie pozabankowe nie musimy jednak otrzymywać wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Z powodzeniem możemy ubiegać się o pozabankową pożyczkę nawet w przypadku, gdy pracujemy na umowie o pracę na czas określony, na umowie zleceniu albo nawet na umowie o dzieło. Oznacza to więc, że potencjalnie osoby zadłużone także mogą uzyskać pomoc. Pamiętajmy jednak, że wysokość wynagrodzenia, jaką możemy poświadczyć, ma znaczący wpływ na to, jak wysoką sumę mamy szansę otrzymać – w sytuacji, gdy zarabiamy bardzo niewiele, nie mamy co liczyć na jednorazową pożyczkę w wysokości kilku czy kilkunastu tysięcy złotych.

Oferty dla emerytów i rencistów

Oferty firm pozabankowych są jednak szansą dla innej grupy klientów wykluczanych zwykle z możliwości uzyskania kredytu w banku, czyli osób utrzymujących się z różnego typu rent, emerytur i zasiłków. Choć jest to stały dochód, na podstawie zaświadczenia o jego uzyskiwaniu raczej nie uzyskamy zbyt dobrej oferty w żadnym banku – czy to ze względu na stan zdrowia, czy ze względu na wiek, czy też może z innych przyczyn, które brane są pod uwagę w przypadku rozpatrywania kandydatów do uzyskania pomocy. Czynniki te nie są jednak istotne dla firm finansowych. O korzystną pożyczkę mogą ubiegać się tu więc także emeryci, renciści i osoby, których główne źródło utrzymania stanowią różnego rodzaju zasiłki.

Wersja ekspresowa, czyli kredyty pozabankowe online

Jeżeli zastrzyk gotówki jest nam potrzebny najszybciej, jak to możliwe, warto zapoznać się z ofertami kredytów pozabankowych online. Większość firm finansowych, zdając sobie sprawę z tego, że ich klienci znajdują się zwykle w potrzebie naprawdę szybkiego pozyskania określonej sumy wprowadziło do swoich ofert nie tylko usługi stacjonarne, lecz także możliwość aplikowania o pożyczkę również poprzez oficjalne strony internetowe firm.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę online? Właściwie tak samo jak w przypadku wniosku składanego stacjonarnie. Na większości stron firm oferujących usługi tego typu znajdziemy odpowiedni formularz, który należy dokładnie wypełnić. Przed przesłaniem go warto zawsze sprawdzić, czy nie popełniliśmy jakiejś drobnej literówki lub czy nie pomyliły nam się cyfry w numerze PESEL czy w numerze dowodu osobistego, aby uniknąć ewentualnych spowodowanych tym opóźnień w otrzymaniu gotówki. Formularze tego rodzaju wymagają od nas zwykle na pierwszym etapie podania podstawowych danych, czyli:

  • imienia i nazwiska, niekiedy potwierdzonego odpowiednim numerem i serią dowodu osobistego lub numerem PESEL,
  • numeru telefonu kontaktowego i/lub adresu e-mail – pamiętajmy, że kontakt telefoniczny jest znacznie szybszy, wygodniejszy i ułatwia maksymalne przyspieszenie całego procesu,
  • naszego adresu lub przynajmniej nazwy miasta, w którym mieszkamy,
  • wysokości kwoty, jaką chcielibyśmy pozyskać.

Jak przebiega kontakt z firmą?

Po podaniu wymaganych danych możemy oczekiwać na kontakt ze strony konsultanta pracującego w wybranej przez nas firmie finansowej. W niektórych firmach, jak na przykład w firmie KFF24, proponuje się klientom również samodzielne skontaktowanie się z infolinią już w kilka minut po przesłaniu formularza, co pozwala na jeszcze szybsze rozpatrzenie przez firmę wniosku. Dlatego też jeżeli bardzo nam zależy na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy, warto skorzystać z tej opcji.

Podczas telefonicznej rozmowy z konsultantem zostaniemy poproszeni o podanie pozostałych danych, czyli numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu osobistego, jeżeli nie podawaliśmy ich w formularzu, a także numeru konta, na które powinna zostać przelana gotówka. Konsultant omówi także z nami to, czy określona przez nas suma będzie dla nas dostępna na podstawie zadeklarowanych dochodów. Na koniec zostaniemy także poproszeni o przesłanie skanu, zdjęcia lub wersji elektronicznej dowodu osobistego, potwierdzającego podane przez nas dane, oraz niekiedy również o załączenie w wiadomości zaświadczenia o dochodach. To jednak jeszcze nie koniec formalności.

Aby uzyskać pieniądze należy załatwić formalności

Opłata weryfikacyjna, czyli jak nie dać się oszukać?

Zarówno w przypadku kredytów pozabankowych online, jak i tych udzielanych stacjonarnie, możemy zostać poproszeni o przelanie tak zwanej opłaty weryfikacyjnej na konto firmy finansowej, u której staramy się uzyskać wsparcie finansowe. Opłata ta ma na celu sprawdzenie, czy konto o numerze podanym przez klienta należy do tej samej osoby, za którą klient się podaje, i jest jedną z metod zapobiegania oszustwom i braniu pożyczek na skradziony dowód. Niestety nieuczciwe firmy finansowe postanowiły wykorzystać opłaty weryfikacyjne jako sposób na wyłudzanie pieniędzy od swoich klientów. Jak więc ustrzec się przed tego typu oszustami?

To bardzo proste. Opłata weryfikacyjna powinna być symboliczna, a jej kwota nie przekracza zwykle maksymalnie złotówki. Jeżeli jest nieznacznie wyższa, nie powinniśmy jeszcze panikować, jednak zdarza się, że pożyczkodawcy żądają w ramach opłaty weryfikacyjnej przelewów kwot w wysokości 5, 10, a nawet 20 złotych. W takich sytuacjach możemy mieć pewność, że ktoś próbuje nas naciągnąć na dodatkowe koszty. Pamiętajmy, że przelanie opłaty weryfikacyjnej na konto firmy finansowej nie jest jednoznaczne z tym, że uzyskamy kwotę, o którą się ubiegamy, a w przypadku negatywnej decyzji nie mamy co liczyć na zwrot poniesionych kosztów. To niestety nie jedyna z metod oszukiwania nieświadomych klientów. Jakie jeszcze praktyki firm finansowych powinny wzbudzić naszą czujność?

Oferty bez gwiazdek i kruczków

Wybierając najlepszą ofertę kredytów pozabankowych, nie powinniśmy się dać zwieść kuszącym hasłom gwarantującym nam oprocentowanie 0% czy wysokie kwoty dostępne niemalże od ręki, dostarczane jeszcze dodatkowo przez przedstawiciela firmy prosto do naszego domu. To, na czym koniecznie trzeba się skupić, to umowa, na podstawie której uzyskujemy środki. Umowę tę powinniśmy za każdym razem dokładnie przeczytać przed podpisaniem, a w przypadku formularzy online zapoznać się ze wzorem umowy, na podstawie której świadczone są usługi. Powinna ona znajdować się na stronie internetowej wybranej przez nas firmy finansowej. Pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak, powinien być dla nas fakt, że umowa taka jest na stronie niedostępna, a konsultant przez telefon zapewnia nas, że warunki są bardzo proste i wyjątkowo zachęcające. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji może się okazać, że umowa na stronie jest – bardzo dobrze ukryta – a my zgadzamy się na wszelkie warunki proponowane nam przez konsultanta, po prostu mówiąc „tak, zgadzam się” do słuchawki podczas rozmowy, która jest oczywiście nagrywana.

Innym sygnałem, że powinniśmy być bardzo ostrożni, jest podsunięcie nam przez konsultanta umowy składającej się z kilkunastu zapisanych bardzo drobnym drukiem stron i zachęcanie nas, abyśmy przeszli od razu do złożenia podpisu na ostatniej z nich. Z taką umową powinniśmy się koniecznie szczegółowo zapoznać przed podpisaniem jej, a jeżeli konsultant uniemożliwia nam to, sugerując, że za nami w kolejce czekają kolejni klienci, a w umowie nie ma niczego, czego nam wcześniej nie powiedzieli, nie dajmy się naciągnąć. Jest bowiem duża szansa, że pomimo zapewnień znajdują się w niej liczne „gwiazdki” i „kruczki”, które zmuszą nas do spłacenia znacznie wyższej sumy niż ta, którą pożyczyliśmy, na zupełnie innych warunkach niż te, na które się zdecydowaliśmy.

Jakie kwoty możemy otrzymać w ramach kredytu pozabankowego?

Jak już wspomnieliśmy, kwoty, jakie możemy uzyskać w ramach kredytu pozabankowego różnią się między innymi w zależności od tego, jakie dochody możemy wykazać w ramach zapewnienia pożyczkodawcy o zdolności do spłaty zaciągniętego długu. Choć pieniądze otrzymamy tak samo szybko, a decydujący nie jest tu typ umowy, na podstawie której uzyskujemy dochód, osoby mogące wykazać się wyższym dochodem będą bowiem zdolne do uzyskania wyższych kwot. Są one również mocno zróżnicowane, jeżeli weźmiemy pod uwagę oferty różnych firm finansowych – niektóre z nich oferują swoim klientom pożyczki do 5 000 złotych, niektóre natomiast nawet do 10 000, 20 000 czy 50 000 złotych. Dlatego też wybierając firmę, warto sprawdzić, czy ma ona w swojej ofercie takie kwoty, jakich pożyczeniem jesteśmy zainteresowani – zwłaszcza, jeżeli są to kwoty przekraczające kilkanaście tysięcy złotych. A jeśli nie ma, zawsze warto zapytać, czy jest może w stanie przygotować osobną ofertę specjalnie dla potencjalnego klienta.

Podpisywanie umowy na pożyczkę

Oferta KFF24

Firma KFF24 jest przykładem rzetelnej firmy oferującej swoim klientom kredyty pozabankowe na jasno określonych zasadach. Od naszych klientów wymagamy tylko podstawowych danych, takich samych, jakich wymaga się w przypadku typowych chwilówek, choć w naszej firmie możemy zaproponować klientom również rozwiązania w rodzaju spłat ratalnych czy przedłużonego terminu spłaty. Oferujemy pożyczki od 200 złotych do nawet 10 000 złotych, choć także osoby potrzebujące jeszcze większego zastrzyku gotówki mogą się z nami skontaktować w celu ustalenia indywidualnej oferty – na wyższą kwotę.

Prosta umowa i krótki czas oczekiwania

Naszym klientom udzielamy pożyczek na podstawie prostej i przejrzystej umowy, napisanej czytelną czcionką na zaledwie kilku stronach. Nie znajdziemy tu żadnych kruczków, haczyków ani ukrytych dodatkowych kosztów manipulacyjnych. Nie zależy nam też na naciąganiu naszych klientów i wciąganiu ich w spiralę zadłużenia, dlatego każdemu z nich możemy zaproponować umowę na odpowiednich warunkach, które pozwolą nam na jak najbardziej udaną współpracę.

Firma KFF24 proponuje swoim klientom zarówno usługi stacjonarne we Wrocławiu, jak również możliwość uzyskania pożyczek online poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Aby maksymalnie skrócić czas, jaki upłynie od przesłania przez klienta formularza do otrzymania gotówki na konto, polecamy naszym klientom skonsultować się z naszą infolinią tuż po przesłaniu wszystkich potrzebnych danych. Dzięki temu proces udzielania wsparcia finansowego rozpocznie się bezzwłocznie, a pieniądze znajdą się na naszym koncie w możliwie najkrótszym czasie.

Zadzwoń