Pożyczki pozabankowe – poznaj ich zalety i zobacz, jak szybko pozyskać pieniądze

Pożyczki pozabankowe są coraz popularniejszą w ostatnich czasach opcją dla osób potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki bez przechodzenia przez zbędne formalności. Wiele firm finansowych oferuje dziś szybkie pożyczki nie tylko w swoich siedzibach, lecz również online. Coraz częściej mają one w swoich ofertach także pożyczki przeznaczone dla osób bez zdolności kredytowej wymaganej przez banki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy oferującej pożyczki tego typu i gdzie znajdziemy najlepsze warunki pożyczek pozabankowych?

Spis treści:
Czym są pożyczki pozabankowe?
Jak uzyskać pożyczkę pozabankową
Oferta pożyczek pozabankowych
Rodzaje pożyczek pozabankowych
Warunki uzyskania pożyczki pozabankowej
Pożyczki pozabankowe KFF24

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe są alternatywą dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą skorzystać z oferty kredytowej proponowanej przez banki. Dla nich właśnie firmy finansowe, określane także mianem parabanków, mają w swojej ofercie pożyczki pozabankowe. Pożyczki tego rodzaju nie są podporządkowane regulacjom prawa bankowego, tak jak ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych. Firmy finansowe, mające w swojej ofercie pożyczki pozabankowe, same określają zasady udzielania ich klientom. Aby zapobiec ewentualnym nadużyciom, zasady te muszą być zgodne z kodeksem cywilnym i podlegają wszelkim regulacjom ustawy o kredycie konsumenckim.

Do głównych różnic pomiędzy pożyczką pozabankową a pożyczką lub kredytem oferowanym przez bank należą przede wszystkim:

  • o wiele szybszy dostęp do gotówki – pieniądze otrzymamy jeszcze tego samego dnia lub, w wielu przypadkach, nawet w kilka minut po zgłoszeniu się w placówce firmy udzielającej pożyczek pozabankowych,
  • dużo mniejsza ilość formalności, przez które trzeba przejść, aby otrzymać pożyczkę – firmy oferujące pożyczki mają w swojej ofercie pożyczki wymagające
  • tylko okazania ważnego dowodu osobistego, bez sprawdzania, czy klient figuruje w Krajowym Rejestrze Długów lub czy Biuro Informacji Kredytowej jest w stanie potwierdzić jego zdolność do spłaty pożyczki.

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na szybkim otrzymaniu gotówki bez zbędnych formalności związanych z analizą naszej historii kredytowej, pożyczki pozabankowe są przeznaczone właśnie dla nas.

Przy wyborze odpowiedniej dla naszych potrzeb pożyczki pozabankowej musimy jednak pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy, która przez niektórych klientów traktowana jest jako wada całego systemu tego rodzaju pożyczek. Część firm traktuje bowiem swoich klientów nieuczciwie, zawierając w wielostronicowej umowie istotne informacje drobnym druczkiem lub oznaczając pewne warunki gwiazdkami, których wyjaśnienie znajduje się kilka stron dalej. Ma to na celu wprowadzenie klienta w błąd i wymuszenie na nim oddania o wiele większej kwoty niż suma pożyczonych przez niego pieniędzy. Nie jest to jednak zdecydowanie ogólną wadą systemu pożyczek pozabankowych, lecz części nieuczciwych firm i pożyczkodawców. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, by zdecydować się na ofertę rzetelnej firmy finansowej, która w swoich umowach pożyczkowych nie zawiera tysiąca trudnych do odkrycia kruczków. Taką firmą jest Krajowy Fundusz Finansowy. Pracownicy KFF zdają sobie sprawę z faktu, że wiele osób potrzebujących szybkiej pożyczki jest w trudnej sytuacji i nie ma czasu na analizę podsuwanego im dokumentu. Dlatego też KFF oferuje pożyczki pozabankowe na podstawie czytelnych i prostych umów, bez drobnego druku i odnośników mających na celu wyłącznie wprowadzenie klienta w błąd.

Jak uzyskać pożyczkę pozabankową?

Pożyczkę pozabankową możemy również otrzymać przez Internet, wyłącznie na dowód i bez weryfikacji danych konta. Firmy oferujące tego rodzaju usługi wymagają zwykle tylko podania podstawowych informacji, czyli:

  • numeru PESEL, potwierdzającego, że pożyczkobiorca ma ukończone 18 lat i jest pełnoletni,
  • numer ważnego dowodu osobistego potwierdzającego tożsamość pożyczkobiorcy,
  • numeru telefonu komórkowego i adresu e-mail w celu ułatwienia kontaktu z pożyczkobiorcą,
  • numeru rachunku bankowego, na jaki wybrana przez pożyczkobiorcę kwota ma zostać przelana.

Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że niektóre firmy wymagają przy pożyczkach online przelewu weryfikacyjnego małej kwoty z konta pożyczkobiorcy. Wysokość tej kwoty zwykle waha się od jednego grosza do maksymalnie złotówki. Pamiętajmy, aby nie korzystać z usług firm, które wymagają wyższej kwoty przelewu weryfikacyjnego. Jest to jeden z popularniejszych sposobów nieuczciwych pożyczkodawców na wyłudzenie pieniędzy, a przelanie odpowiedniej kwoty na podane konto wcale nie musi oznaczać, że na pewno otrzymamy pożyczkę. Dopiero po potwierdzeniu danych nadawcy przelewu z danymi podanymi przez nas podczas rejestracji w systemie pożyczkodawcy otrzymamy bowiem decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu pożyczki. Jeśli decyzja będzie pozytywna, firma pożyczkowa przeleje kwotę pożyczki na nasze konto bankowe. W przypadku decyzji negatywnej nie uzyskamy jednak ani pożyczki, ani zwrotu kosztów wykonanego przez nas przelewu weryfikacyjnego.

Jak uzyskać pożyczkę pozabankową

 

Alternatywą dla tego typu rozwiązania są pożyczki bez weryfikacji, które stają się dziś coraz popularniejszą ofertą wielu firm pożyczkowych. W przypadku takiej pożyczki weryfikacja numeru konta nie jest wymagana. Częstym rozwiązaniem, pozwalającym na sprawdzenie zgodności danych wprowadzonych przez klienta do systemu pożyczkodawcy z danymi użytkownika podanego przez niego konta bankowego jest specjalna aplikacja. Przy jej użyciu klient powinien zalogować się na swoje konto bankowe, co pozwoli jej na pobranie danych właściciela danego konta i potwierdzi, że osoba biorąca pożyczkę i osoba, na której konto trafią pieniądze to jeden i ten sam człowiek. Pozwala to wyeliminować przypadki, w których osoba dysponująca danymi osobowymi innego człowieka bierze na jego nazwisko pożyczkę, która trafia na jej konto, podczas gdy osoba obciążana faktycznymi jej kosztami i spłatą nie ma o niczym pojęcia.

Jakie pożyczki pozabankowe oferują firmy finansowe?

Szybkie pożyczki pozabankowe są często jedynym rozwiązaniem dla osób bez odpowiedniej zdolności kredytowej wymaganym przez banki. Większość firm finansowych wymaga bowiem od swoich klientów zaświadczenia o zarobkach, niezależnie od tego, czy są to zarobki uzyskane na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Konieczne jest jednak udokumentowanie jakiegokolwiek dochodu – osoby bezrobotne mogą mieć zatem problem z uzyskaniem pożyczki pozabankowej.

Pożyczki pozabankowe przeznaczone specjalnie dla osób o bardzo niskich dochodach lub złej historii kredytowej cechują się równie krótkim czasem oczekiwania na gotówkę jak w przypadku pożyczek dla osób o udokumentowanych dochodach. Bardzo często istnieje również opcja zaciągnięcia tego typu pożyczki przez Internet, bez wychodzenia z domu i stania w kolejce. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pożyczki przez Internet wystarczą nam do tego nasz numer PESEL, numer ważnego dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego i/lub adres e-mail oraz dokładnie określona kwota, której potrzebujemy. Są to jedyne dane konieczne dla większości firm finansowych do przygotowania odpowiedniej oferty pożyczkowej dla każdego klienta.

Ponadto pożyczki dla osób o wyjątkowo niskich udokumentowanych dochodach są stosunkowo tanie, w porównaniu z pożyczkami przeznaczonymi dla osób otrzymujących stały dochód z tytułu umowy o pracę lub umowy zlecenia. Pożyczkodawcy zdają sobie bowiem sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się pożyczkobiorca i wiedzą, że często próby ściągnięcia od niego długu o zbyt wysokim oprocentowaniu mogą stanowić istotny problem dla obu stron. Dlatego decydują się na obniżenie oprocentowania w przypadku osób o najniższych dochodach, aby zachęcić je do pożyczania pieniędzy właśnie u nich i maksymalnie ułatwić proces spłacania zadłużenia.

Oferta pożyczek pozabankowych

 

Niemniej jednak każdy pożyczkobiorca musi pamiętać, że konieczne jest dotrzymanie ustalonego z pożyczkodawcą terminu spłaty zaciągniętego długu. Warto więc realnie ocenić swoją zdolność do spłaty danej kwoty w określonym czasie. Jeżeli wystąpią nieoczekiwane okoliczności, które sprawią, że klient nie będzie w stanie oddać odpowiedniej kwoty w określonym terminie, należy niezwłocznie poinformować o tym pożyczkodawcę. Często będzie on w stanie przedłużyć termin spłaty lub zaproponować inne możliwości rozwiązania problemu. Firma KFF proponuje klientom znajdującym się w szczególnie trudnym położeniu nie tylko pożyczki gotówkowe, lecz również wsparcie w ich spłacaniu. Firma ta stara się bowiem zrozumieć każdego klienta i po zapoznaniu się z jego sytuacją zaoferować mu indywidualnie dopasowaną ofertę. Dlatego też, jeśli tylko odpowiednio wcześniej klient poinformuje swojego pożyczkodawcę o problemach ze zdobyciem gotówki na spłatę długu, firma KFF będzie w stanie zaoferować mu najkorzystniejsze rozwiązania dopasowane właśnie do jego obecnego położenia.

Rodzaje pożyczek pozabankowych

Szybkie pożyczki pozabankowe na raty oraz pożyczki długoterminowe są jednymi z usług, które weszły do ofert wielu firm finansowych w ostatnich latach. Wcześniej bowiem pożyczki online dostępne były tylko w przypadku tak zwanych „chwilówek”, czyli jednorazowych pożyczek o określonym i bardzo krótkim terminie całkowitej spłaty, zwykle nieprzekraczającym miesiąca. Obecnie coraz więcej firm proponujących pożyczki online ma w swoich ofertach również długoterminowe kredyty z możliwością spłat ratalnych. Zwykle wiążą się one z nieco wyższym oprocentowaniem niż w przypadku pożyczek o krótkim terminie spłaty. Pamiętajmy zatem, aby dokładnie zwrócić uwagę na opłaty, jakie pożyczkodawcy doliczają do kosztów pożyczki spłacanej w ratach oraz do pożyczek długoterminowych.

Niektóre z firm finansowych będą miały na swojej stronie, przy wypełnianiu formularza z danymi, wyszczególnioną opcję oznaczenia, w jakim terminie lub w ilu ratach chcemy daną pożyczkę spłacić. Jeżeli jednak nie znajdziemy takiej opcji w wypełnianym przez nas formularzu, należy ustalić szczegóły z konsultantem, który zadzwoni do nas, aby potwierdzić wprowadzone na stronie internetowej dane. Pamiętajmy, że rozmowa z konsultantem jest nagrywana, a ustalenie szczegółów z konsultantem i potwierdzenie chęci wzięcia pożyczki na zaoferowanych przez niego warunkach stanowi podstawę zawarcia umowy pomiędzy firmą pożyczkodawcy a pożyczkobiorcą. Przed rozmową koniecznie zapoznajmy się jednak z wzorem umowy zamieszczonym przez firmę oferującą pożyczki na jej stronie internetowej i porównajmy, czy aby na pewno wszystkie szczegóły proponowane przez konsultanta zgadzają się z przedstawionymi w umowie cenami i warunkami związanymi z wydłużeniem terminu spłaty kredytu lub ze spłatą ratalną.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę pozabankową?

Osoby zadłużone figurujące w KRD mogą skorzystać z pożyczek pozabankowych oferowanych przez firmy, które reklamują się jako niesprawdzające rejestrów KRD. W wielu przypadkach będą to również firmy, które określają swoje usługi mianem pożyczek, do których uzyskania potrzebny jest tylko dowód osobisty, choć czasem firmy tego typu sprawdzają dane klienta w Krajowym Rejestrze Dłużników. Jeżeli firma nie mówi wprost na swojej stronie internetowej, czy oferuje również pożyczki osobom figurującym w KRD czy innych rejestrach komorniczych, warto o to po prostu dopytać podczas rozmowy weryfikacyjnej z konsultantem.

Pożyczki pozabankowe - warunki

 

Wiele firm finansowych zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że dla osób zadłużonych, figurujących w rejestrach dłużników, pożyczki pozabankowe pozostają jedyną alternatywą. Zadłużeni klienci nie mają bowiem szans na wzięcie kredytu w banku, który wymaga dobrej historii kredytowej i analizuje zadłużenie każdego ze swoich potencjalnych kredytobiorców. Dlatego też firmy pożyczkowe oferują klientom zadłużonym pomoc i pożyczki niezależnie od zadłużenia czy zdolności kredytowej na bardzo atrakcyjnych warunkach. Firma KFF zdaje sobie sprawę z tego, że często pożyczka pozabankowa jest jedynym sposobem na spłatę innych zadłużeń klienta, dlatego też proponuje swoim klientom jak najkorzystniejsze dla ich trudnej sytuacji rozwiązania.

Jak już wiemy w większości przypadków do otrzymania pożyczki wystarczą nam dowód osobisty, potwierdzający, że jesteśmy osobami pełnoletnimi, i numer konta bankowego. W przypadku osób zadłużonych firmy mogą jednak wymagać od klientów zaświadczenia o jakichkolwiek dochodach. Zaświadczenie tego typu uwierzytelni bowiem zdolność klienta do spłaty pożyczki w określonym terminie. Natomiast dzięki faktycznej spłacie zadłużenia w terminie klient ma nie tylko szansę na usunięcie swoich danych z Krajowego Rejestru Dłużników czy spłacenie zadłużenia komorniczego, lecz również na poprawienie swojej historii kredytowej, co w przyszłości może ułatwić mu otrzymanie kredytu w banku.

Jakie pożyczki pozabankowe ma w swojej ofercie Krajowy Fundusz Finansowy i jakich dokumentów wymaga przy udzielaniu pożyczki?

Krajowy Fundusz Finansowy ma w swojej ofercie pożyczki pozabankowe od 200 do nawet ponad 10 000 złotych. Na stronie internetowej firmy, którą znajdziemy pod adresem kff24.pl możemy codziennie przez całą dobę składać zamówienia na pożyczki pozabankowe w dowolnej kwocie z wymienionego wyżej przedziału. Przy wypełnianiu wniosku wymagane jest tylko określenie kwoty, jaką chcemy pożyczyć, oraz podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu kontaktowego. W późniejszym etapie konieczne będzie także podanie numeru i serii ważnego dowodu osobistego.

Decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu pożyczki otrzymamy dzięki uniknięciu zbędnych formalności i procesów biurokratycznych nawet w ciągu 15 minut od nawiązania kontaktu telefonicznego z nami przez konsultanta firmy. Pieniądze natomiast znajdą się na naszym koncie maksymalnie w ciągu jednego dnia, a w przypadku, gdy to my niezwłocznie po złożeniu zamówienia na pożyczkę skontaktujemy się w infolinią firmy, możemy otrzymać je nawet w ciągu godziny. Pożyczki oferowane przez KFF możemy wykorzystać na dowolny cel, a firmie możemy całkowicie zaufać. Jej kilkunastoletnia praktyka w branży finansowej i zespół wykwalifikowanych doradców pozwolą nam na dobranie idealnej oferty kredytowej właśnie dla naszych potrzeb.

Zadzwoń