Szybka pożyczka – jak szybko możemy uzyskać pożyczkę pozabankową i kiedy pieniądze znajdą się na naszym koncie? Dowiedz się, czego potrzebujesz do otrzymania szybkiej pożyczki!

Szybkie pożyczki są jednym z coraz częściej wybieranych przez Polaków rozwiązań w chwili nagłej potrzeby zastrzyku gotówki. Niezależnie od tego, na co potrzebujemy pieniędzy, zawsze możemy wybrać szybkie pożyczki pozabankowe. Do ich uzyskania potrzebne są dziś wyłącznie nasze podstawowe dane. Cały proces jest też o wiele szybszy, niż w przypadku kredytu udzielanego przez bank. Jak uzyskać szybką pożyczkę, kiedy otrzymamy pieniądze i jak maksymalnie przyspieszyć ten proces? Odpowiadamy!

Spis treści:
Czym są szybkie pożyczki?
Jak uniknąć naciągaczy?
Jakie dokumenty będą potrzebne?
Szybkie pożyczki on-line
Jak szybko otrzymamy pieniądze?
Czy są się przyspieszyć moment otrzymania gotówki?
Spłata szybkiej pożyczki – to trzeba wiedzieć

Czym są szybkie pożyczki?

Pod określeniem szybkich pożyczek rozumie się obecnie pożyczki pozabankowe, czyli takie, które oferowane są potencjalnym klientom nie przez banki, a firmy finansowe. Proces otrzymania potrzebnej nam kwoty w efekcie zawarcia umowy z firmą tego typu jest bowiem znacznie krótszy, niż proces uzyskania tradycyjnego kredytu w banku. Oferta szybkich pożyczek pozabankowych jest również dostępna dla znacznie szerszej grupy docelowej. W przeciwieństwie do kredytów, szybką pożyczkę od firmy finansowej mogą otrzymać także osoby niemogące wykazać odpowiedniej zdolności kredytowej, która jest konieczna do uzyskania pożyczki od banku. Pożyczki tego rodzaju nie muszą także być celowe, co oznacza, że nie musimy podczas procesu ubiegania się o określoną kwotę zadeklarować, na co zamierzamy ją przeznaczyć. Na szybką pożyczkę pozabankową mogą również liczyć osoby o złej historii kredytowej. Oferta firm finansowych kierowana jest także do pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na czas określony, umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Zazwyczaj tego typu osoby nie mogą liczyć na udzielenie kredytu przez bank. Podobnie jest zresztą z osobami utrzymującymi się z różnego rodzaju zasiłków, takich jak renty czy emerytury. Również dla nich jedynym rozwiązaniem dostępnym na rynku są dziś szybkie pożyczki pozabankowe.

Firmy oferujące swoim klientom pożyczki pozabankowe udzielają obecnie zarówno pożyczek krótkoterminowych, jak i długoterminowych. W razie potrzeby możemy również skorzystać z opcji spłaty ratalnej. W ramach szybkiej pożyczki klienci mogą bowiem uzyskać zarówno niewielkie kwoty, nieprzekraczające jednego czy dwóch tysięcy złotych, jak i znacznie większe sumy wysokości nawet kilkunasty tysięcy złotych. To znaczna zmiana w porównaniu z ofertą szybkich pożyczek, jaka była dostępna na rynku jeszcze kilka lat temu. Wówczas termin ‚szybka pożyczka’ oznaczał zwykle tak zwaną chwilówkę, czyli jednorazową pożyczkę niewielkiej sumy pieniędzy, którą należało spłacić w krótkim czasie. Okres spłaty nie przekraczał w takich przypadkach zwykle jednego miesiąca. Nie było więc również mowy o spłatach ratalnych.

Dzięki szybkiej pożyczce możliwa jest natychmiastowa realizacja planów

Dziś oferta firm finansowych, nazywanych także parabankami, jest znacznie szersza, aby trafiać w potrzeby coraz liczniejszych grup klientów. Firma KFF24 w swoim standardowym formularzu on-line proponuje nam pożyczki na kwoty od 200 złotych nawet do 10 000 złotych. Jeżeli jednak potrzebujemy sumy pieniędzy przekraczającej tę górną granicę, powinniśmy skonsultować się z przedstawicielem firmy osobiście lub telefonicznie. KFF24 współpracuje bowiem z przedsiębiorstwem finansującym pożyczki o wysokości nawet do miliona złotych! Po ocenieniu naszej sytuacji finansowej parabank z pewnością będzie w stanie zaproponować nam optymalne rozwiązanie na miarę naszych potrzeb.

Gdzie i jak szukać ofert szybkich pożyczek, aby nie dać się naciągnąć?

Firmy finansowe oferujące szybkie pożyczki dotychczas często kojarzyły się klientom z naciągaczami, działającymi pomiędzy lukami prawnymi. W opinii publicznej pożyczki tego rodzaju miały na celu wyłącznie wyłudzenie pieniędzy na zasadach podobnych niemalże średniowiecznej lichwie, a wielostronicowe umowy zawierały podchwytliwe zapisy, pozwalające nieuczciwym pożyczkodawcom ściągać z klientów kolejne karne odsetki i utajone opłaty dodatkowe. Obraz ten nigdy nie był do końca zgodny z rzeczywistością, dziś jednak coraz szybciej odchodzi on już w niepamięć. Zaostrzenie przepisów prawa oraz dbałość kolejnych firm finansowych o klienta sprawiły, że na rynku pozostały dziś niemal wyłącznie instytucje działające w stu procentach legalnie i mające na celu zadowolenie klienta – zadowolony klient znacznie chętniej skorzysta bowiem z usług firmy po raz kolejny.

Mimo to powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, czy zajmująca się udzielaniem szybkich pożyczek firma, z której usług planujemy skorzystać, nie wydaje się nieco podejrzana. Jeżeli w celu otrzymania pożyczki dostajemy umowę o znacznej długości, a zajmujący się nami pracownik ponagla nas do jej podpisania bez zbytniego wczytywania się w szczegóły, powinna zapalić nam się w głowie czerwona lampka alarmowa. Przejrzysta, krótka i niezawierająca dodatkowych ‚gwiazdek’ i odnośników umowa jest natomiast znakiem, że firma nie ma na celu naciągania klientów. Chcąc uzyskać szybką pożyczkę w KFF24 otrzymamy właśnie taką umowę – krótką, bez zbędnych zawiłości, napisaną zrozumiałym językiem i objaśniającą dokładnie wszelkie aspekty spłaty branej przez nas pożyczki.

Pamiętajmy też, że jeżeli wybrana przez nas firma finansowa wymaga w celu weryfikacji danych przelewu w kwocie wielokrotnie wyższej niż symboliczna złotówka możemy mieć pewność, że coś jest nie w porządku. Wiele firm niestety wciąż naciąga w ten sposób swoich klientów. Przelanie kwoty weryfikacyjnej nie jest bowiem żadną gwarancją, że otrzymamy pożyczkę, a w przypadku, gdy nasze podanie zostanie odrzucone, nie możemy liczyć na zwrot tak zwanych kosztów manipulacyjnych. Uczciwe firmy wymagać będą od nas jedynie niewielkiej, symbolicznej kwoty, pozwalającej na zweryfikowanie zgodności danych posiadacza danego konta bankowego z danymi podanymi przez nas podczas składania aplikacji o pożyczkę.

Jakie dokumenty będą potrzebne, aby otrzymać pożyczkę tak szybko, jak to możliwe?

Do uzyskania szybkiej pożyczki od firmy finansowej potrzebne będą nam przede wszystkim nasze podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL potwierdzający polskie obywatelstwo i data urodzenia potwierdzająca ukończenie 18. roku życia. Istotne będzie również podanie numeru i serii ważnego dowodu osobistego, a w przypadku pożyczek on-line również załączenie zeskanowanej lub przynajmniej sfotografowanej wersji dokumentu. W kolejnych etapach procesu udzielania pożyczki potrzebne będą także informacje takie jak zaświadczenie o otrzymywanych dochodach – niezależnie od ich źródła i typu umowy, na podstawie której są nam one wypłacane.

Są to właściwie wszystkie dokumenty, które musimy dostarczyć firmie w której chcemy uzyskać pożyczkę pozabankową. Proces jej zaciągnięcia jest więc znacznie szybszy, niż w przypadku kredytów bankowych, w których konieczne jest jeszcze potwierdzenie posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony, deklaracja celu, na jaki zamierzamy przeznaczyć pożyczoną kwotę, a także dobra historia kredytowa i potwierdzenie zdolności kredytowej. Zgromadzenie przez bank wszystkich potrzebnych informacji może trwać tygodniami, a po zakończonym procesie i tak może okazać się, że decyzja banku w sprawie udzielenia kredytu będzie negatywna.

Szybka pożyczka to sposób na podreperowanie domowego budżetu

W przypadku pozabankowej firmy finansowej proces uzyskania pożyczki jest znacznie szybszy. Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych nam danych, pracownik firmy analizuje wyłącznie prawdziwość dostarczonych dokumentów oraz potwierdza, że nie figurujemy w Krajowym Rejestrze Dłużników. Nie jest tu konieczne potwierdzenie posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony czy sprawdzenie w Biurze Informacji Kredytowej naszej historii i zdolności kredytowej. Cały proces – od wypełnienia zgłoszenia aż po otrzymanie pieniędzy – może więc trwać nawet mniej niż jedną dobę. W kolejnych częściach artykułu sprecyzujemy, jak długo dokładnie zajmuje firmie finansowej wypłacenie nam określonej kwoty i od czego jest to zależne.

Szybkie pożyczki on-line – najwygodniejszy sposób na pożyczenie pieniędzy

W ofercie niemal wszystkich firm proponujących dziś swoim klientom szybkie pożyczki znajdziemy między innymi pożyczki on-line. Pożyczki te, których otrzymanie nie wymaga od pożyczkobiorcy nawet wyjścia z domu, są dziś uznawane za najszybszą metodę otrzymania potrzebnej nam kwoty. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy niewielkiego zastrzyku gotówki na codzienne wydatki, czy większej sumy koniecznej do podjęcia nowej inwestycji, możemy otrzymać od firmy zajmującej się udzielaniem pożyczek pozabankowych przelew na konto dzięki podjęciu kontaktu przez znajdujący się na oficjalnej stronie firmy formularz. Do uzyskania pożyczki w ten sposób potrzebujemy wyłącznie poprawnie go wypełnić, podając wszystkie wymagane dane i załączając zdjęcia bądź skany dokumentów takich jak dowód osobisty. W ciągu 24 godzin od przesłania przez nas wypełnionego formularza skontaktuje się z nami pracownik wybranej przez nas firmy, aby potwierdzić wszystkie przesłane informacje. Jego zadaniem jest także dopytanie o dane potrzebne do przeprowadzenia kolejnych etapów procesu udzielania pożyczki, takie jak zaświadczenia o otrzymywanych dochodach czy numer konta, na które przelane mają zostać pożyczone środki. Pamiętajmy, aby w przypadku pożyczek on-line odpowiednio wcześniej dokładnie przeczytać znajdujący się na stronie wzór umowy, określający szczegółowo warunki udzielenia pożyczki. Czasem zdarza się bowiem, że nie musimy przesyłać podpisanej umowy, która jest zawierana na podstawie nagrywanej rozmowy telefonicznej.

W jakim czasie otrzymamy szybką pożyczkę?

To, jak szybko otrzymamy szybką pożyczkę od wybranej firmy finansowej, zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest sama polityka danej firmy. Nie jest tu jednak istotne to, czy reklamuje się ona hasłami w rodzaju „pieniądze od ręki”, czy nie. Niekiedy hasła tego typu służą bowiem wyłącznie przyciągnięciu klientów i nie mają nic wspólnego z tym, jak jest naprawdę, Każda firma ma bowiem swoje procedury, które muszą zostać wypełnione przez pracownika podczas procesu podejmowania decyzji o udzieleniu bądź nieudzieleniu pożyczki danemu klientowi. Dopiero po przejściu wszystkich odpowiednich kroków możliwe jest wykonanie przelewu bankowego czy przekazanie klientowi pożyczanych pieniędzy wprost do rąk. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty którejś z licznych działających dziś na rynku firm finansowych tylko na podstawie reklamy, gwarantującej natychmiastowe otrzymanie pieniędzy, sprawdźmy, jak długi jest faktyczny proces, który musimy przejść przed dostaniem gotówki do ręki bądź otrzymaniem przelewu na konto bankowe.

Firma KFF24 deklaruje nam wypłatę szybkiej pożyczki jeszcze tego samego dnia, a jeśli spełnimy odpowiednie warunki, nawet w ciągu niecałej godziny. Jest to czas potrzebny pracownikowi firmy na wprowadzenie wszystkich niezbędnych danych klienta do systemu i sprawdzenie ich pod kątem prawdziwości oraz zgodności. Jak przyspieszyć ten proces i sprawić, by gotówka została nam przelana już w ciągu niecałej godziny od złożenia formularza?

Jak przyspieszyć proces uzyskania szybkiej pożyczki?

Możemy podjąć pewne kroki, aby maksymalnie przyspieszyć proces otrzymania szybkiej pożyczki. Po pierwsze powinniśmy upewnić się, że do naszego wniosku o pożyczkę załączyliśmy absolutnie wszystkie niezbędne dokumenty. Pamiętajmy, że różne firmy finansowe mogą wymagać podobnych, lecz nie zawsze dokładnie takich samych zestawów dokumentów. Dlatego też zawsze sprawdźmy dwa razy, czy załączone przez nas informacje są wystarczające i zawierają wszystkie dane wymagane przez wybraną firmę.

Do maksymalnego przyspieszenia procesu uzyskania szybkiej pożyczki przyczyniają się też czynniki takie jak samodzielna wizyta w danym biurze pożyczkowym lub podjęcie kontaktu przez klienta tuż po przesłaniu formularza online. Wówczas konsultant firmy będzie mógł niezwłocznie zająć się naszym wnioskiem, co znacząco przyspieszy czas potrzebny na jego rozpatrzenie, a w przypadku pozytywnej decyzji zaważy też na tym, jak szybko otrzymamy pieniądze.

W przypadku pożyczek online jeszcze jednym ważnym czynnikiem decydującym o tym, kiedy pieniądze znajdą się na naszym koncie, jest to, z usług którego z licznych banków korzystamy my, a z którego nasz pożyczkodawca. Pieniądze znajdą się bowiem niemal natychmiast na naszym koncie, jeśli korzystamy z usług tego samego banku. W przypadku innych banków możemy czekać na przelew nawet do kolejnego dnia.

Jaki jest proces spłaty szybkiej pożyczki?

Spłaty szybkich pożyczek, jak już wspomnieliśmy, nie muszą ograniczać się dziś do jednorazowych spłat całej kwoty w krótkim terminie. Firmy finansowe proponują dziś klientom szeroki wachlarz rozwiązań, aby maksymalnie ułatwić proces spłacania zaciągniętego zobowiązania wraz z odpowiednimi odsetkami. Możemy więc wybierać spośród ofert pożyczek długoterminowych czy propozycji spłaty rozbitej na kilka mniejszych rat. Oferty tego rodzaju mają na celu nie tylko ułatwienie zwrócenia należności firmie przez klienta. Są one również tak rozplanowane, aby każdy z pożyczkobiorców był w stanie spłacić daną należność.

Szybką pożyczkę załatwisz w kilka minut!

Podczas każdorazowego zaciągania pożyczki w podpisywanej przez nas umowie dotyczącej jej warunków i wysokości oprocentowania pożyczonej kwoty znajdziemy również dokładnie określony termin, w jakim pożyczka powinna zostać całkowicie spłacona. Jeżeli zdamy sobie jednak w pewnym momencie sprawę, że nie damy sobie rady spłacić całej określonej warunkami umowy sumy w danym terminie, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z przedstawicielem firmy, w której wzięliśmy pożyczkę. Niektóre z firm, podobnie jak KFF24, zdają sobie bowiem sprawę zfaktu, że każdy z klientów jest tylko człowiekiem, którego sytuacja może ulec diametralnej zmianie w wyniku nieprzewidzianych czynników. Nie zawsze mamy wpływ na wszystko, co dzieje się w naszym życiu. W przypadku wystąpienia problemów ze spłatą wynikających z różnego rodzaju losowych wydarzeń możemy w KFF24 liczyć na zrozumienie. Wystarczy, że zgłosimy trudności ze spłatą odpowiednio wcześniej, a konsultant na pewno przedstawi nam ofertę rozwiązującą nasz kłopot w najbardziej korzystny zarówno dla nas, jak i dla firmy sposób. Doświadczeni pracownicy KFF24 zdają sobie bowiem sprawę, że utrudnianie procesu spłaty poprzez wprowadzanie licznych kosztów i opłat karnych sprawi tylko, że jeszcze trudniej będzie ściągnąć całą należną kwotę od klienta. Może to doprowadzić jednak do powstania spirali zadłużenia – klient będzie zmuszony do wzięcia kolejnej pożyczki w innej firmie finansowej, aby spłacić całą pierwszą pożyczkę. Sytuacja taka trudna jest nie tylko dla pożyczkobiorców, lecz i dla parabanków, które muszą borykać się z kłopotami z wypłacalnością kolejnych klientów.

 

Zadzwoń